capuched ایران جمعیت ازدواج سرشماری

capuched: ایران جمعیت ازدواج سرشماری اخبار اجتماعی

گت بلاگز اخبار بین الملل تیلرسون به دنبال مطمئن ساختن متحدان آمریکا

از ‌آنجا که رئیس‌جمهوری آمریکا در نشست داووس اعلام کرد “اول آمریکا به معنای تنها آمریکا نیست” دیپلمات ارشد او به یک تور اروپایی رفت تا متحدان مردد کشورش را مطمئ

تیلرسون به دنبال مطمئن ساختن متحدان آمریکا

تیلرسون به دنبال مطمئن ساختن متحدان آمریکا

عبارات مهم : ایران

از آنجا که مدیر جمهوری آمریکا در نشست داووس اعلام کرد “اول آمریکا به معنای تنها آمریکا نیست” دیپلمات ارشد او به یک تور اروپایی رفت تا متحدان مردد کشورش را مطمئن سازد که این عبارتی که غالبا تکرار می شود حرف توخالی نیست.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، با گذشت یکسال از ریاست جمهوری دونالد ترامپ، دولت او نشان داده است که شعار “اول آمریکا” احتمالا به معنای “فقط آمریکا” است و مشخص نیست که آیا چنین رویکردی به موضع متزلزل رکس تیلرسون، وزیر امور خارجه آمریکا یاری کند تا در مساله مهم امنیت ملی و پرسشها سیاست خارجی کاری از پیش ببرد.

تیلرسون به دنبال مطمئن ساختن متحدان آمریکا

تیلرسون در بحبوحه بحران ها در چندین نقطه و پیش از پیوستن به ترامپ در نشست داووس به لندن و پاریس سفر کرد و برنامه کاری اش نه فقط پرسشها معمول بلکه تنش ها با واشنگتن را هم مشمول بر می شد. ماموریت او در ابتدا تضمین حمایت انگلیس و فرانسه جهت تدابیر سخت تر علیه کشور عزیزمان ایران بود تا آمریکا از توافق هسته ای با پایتخت کشور عزیزمان ایران خارج نشود. او در همین حین، روسیه را هم به مسوولیت داشتن در قبال حملات تسلیحات شیمیایی در سوریه متهم کرد و ترکیه را بابت حمله به نیروهای کرد تحت امر آمریکا در آنجا سرزنش کرد.

تیلرسون شنبه در آخر تور اروپایی اش در ورشو گفت: نمی خواهم بگویم که در تاریک ترین برهه هستیم ولی گمان می کنم پرسشها اخیر اهمیت بسیاری دارد و به همین علت است که با شرکایمان همکاری نزدیکی داریم تا نگرانی ها بابت تمامی این پرسشها برطرف شود.

از ‌آنجا که رئیس‌جمهوری آمریکا در نشست داووس اعلام کرد “اول آمریکا به معنای تنها آمریکا نیست” دیپلمات ارشد او به یک تور اروپایی رفت تا متحدان مردد کشورش را مطمئ

رئیس دستگاه دیپلماسی آمریکا دوشنبه از لندن راهی پاریس شد و خوش بین بود که پیشرفتی در تدوین توافقنامه تکمیلی با انگلیس و فرانسه راجع به توافق کشور عزیزمان ایران حاصل شود و نهایتا نگرانی های ترامپ راجع به آنچه نقص های جدی خوانده، خاتمه یابد. ترامپ متعهد شده است است که اگر این نقص ها تا بهار حل نشود، از توافق با کشور عزیزمان ایران خارج شود.

تیلرسون در لندن تشکیل کار گروه هایی را جهت بررسی برنامه موشک بالستیک کشور عزیزمان ایران اعلام کرد که در روزهای آتی کارش شروع می شود تا کشور عزیزمان ایران اجازه یابد به تدریج اندکی فعالیت هسته ای داشته باشد. علاوه بر این، حمایت کشور عزیزمان ایران از دولت سوریه، حوثی های یمن و حزب الله لبنان در دست پیگیری هست.

واژه های کلیدی: ایران | توافق | مطمئن | آمریکا | فرانسه | رکس تیلرسون | دونالد ترامپ | اخبار بین الملل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs