capuched ایران جمعیت ازدواج سرشماری

capuched: ایران جمعیت ازدواج سرشماری اخبار اجتماعی

گت بلاگز اخبار اجتماعی مهم‌ترین امر در مبارزه با فساد وجود اراده واقعی مسئولان جهت مبارزه با فساد است

رییس شرکت بازرسی کل کشور گفت: مشکلی که تقریباً بین کشورهای اکو یکسان است آن است که افرادی که مرتکب پولشویی یا جرایم فساد شرکت یافته می‌شوند، به بعضی از کشورهای

مهم‌ترین امر در مبارزه با فساد وجود اراده واقعی مسئولان جهت مبارزه با فساد است

مهم ترین امر در مبارزه با فساد وجود اراده واقعی مسئولان جهت مبارزه با فساد است

عبارات مهم : اجلاس

رییس شرکت بازرسی کل کشور گفت: مشکلی که تقریباً بین کشورهای اکو یکسان است آن است که افرادی که مرتکب پولشویی یا جرایم فساد شرکت یافته می شوند، به بعضی از کشورهای غربی پناهنده شده است و وجه حاصل از رشوه و جرایم شرکت یافته را به بعضی از بانک های غربی می برند.

به گزارش ایسنا به نقل از شرکت بازرسی کل کشور، قاضی سراج در مراسم افتتاحیه سومین اجلاس روسای دستگاه های مبارزه با فساد و نهادهای آمبودزمانی کشورهای عضو اکو با بیان اینکه خوشبختانه ظرف 5 سال گذشته مرکز همکاری منطقه ای دستگاه های مبارزه با فساد و نهادهای آمبودزمانی کشورهای عضو شرکت همکاری اقتصادی (اکو) به سرعت در حال شکل گیری هست، اظهار کرد: با همت و با همکاری کشورهای عضو در زمینه تبادل اطلاعات، تجربیات، معاضدت های حقوقی، قضایی و اداری و به منظور ارتقای سلامت و کارآمدی نظام اداری، حکمرانی مطلوب، پاسخگویی و شفافیت در منطقه اکو به پیش می رود.

مهم‌ترین امر در مبارزه با فساد وجود اراده واقعی مسئولان جهت مبارزه با فساد است

رییس شرکت بازرسی کل کشور گفت: همانطور که می دانیم نخستین اجلاس روسای دستگاه‎های مبارزه با فساد و نهادهای آمبودزمانی کشورهای عضو شرکت همکاری اقتصادی اکو، در سال 1390 در پایتخت کشور عزیزمان ایران و به وسیله شرکت بازرسی کل کشور برگزار شد. در اجلاس پایتخت کشور عزیزمان ایران همه اعضاء با راه اندازی مرکزی تحت این عنوان موافقت نمودند. در اجلاس کارشناسان نیز که در همان سال در پایتخت کشور عزیزمان ایران برگزار شد با همفکری و همکاری یکدیگر، متن اساسنامه پیشنهادی این مرکز آماده و جهت تصویب به اجلاس بعدی ارائه گردید.

وی ادامه داد: خوشبختانه در اجلاس دوم که در سال 1391 در کشور دوست و برادر یعنی جمهوری تاجیکستان برگزار شد به تصویب اعضاء محترم رسید و سه کشور ایران، تاجیکستان و افغانستان، سند اساسنامه مرکز را امضاء نمودند و سایر کشورها نیز جهت امضاء اعلام آمادگی کردند.

رییس شرکت بازرسی کل کشور گفت: مشکلی که تقریباً بین کشورهای اکو یکسان است آن است که افرادی که مرتکب پولشویی یا جرایم فساد شرکت یافته می‌شوند، به بعضی از کشورهای

در کشور عزیزمان ایران اساسنامه این مرکز در سال 1394 در مجلس شورای اسلامی به تصویب نمایندگان رسید و قانون آن از سوی هیات دولت جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران به دستگاه های ذی ربط از جمله شرکت بازرسی کل کشور ابلاغ گردید. جای بسی خوشحالی است که کشورهای پاکستان، قرقیزستان و آذربایجان نیز جهت امضاء این سند اعلام آمادگی نموده اند و امیدواریم در سومین اجلاس، شاهد امضاء این سند جهت باقیمانده اعضاء محترم اکو باشیم.

قاضی سراج با بیان اینکه امروزه برخورد با پدیده فساد، به لحاظ ساختار پیچیده و گستردگی آن، تنها در قالب مرزهای ملی کشورها امکان پذیر نبوده و نیاز به همکاری های منطقه ای و بین المللی و استفاده از تجارب سایر کشورها مهم هست، تصریح کرد: یکی از پرسشها مهمی که در پیش روی کشورهای عضو اکو قرار دارد، معضل فساد هست. ما با همکاری منطقه ای از طریق این مرکز می توانیم در منطقه اکو قیمت فساد را کم کردن دهیم و در کشورهای خود رتبه شاخص ادراک فساد در آمارهای بین المللی به خاص شرکت شفافیت بین المللی و دیگر نهادهای بین المللی را اصلاح بخشیم. این امر با برگزاری نشست های منطقه ای و برگزاری سمینارهای آموزشی و تبادل دستاوردها و تجربیات یکدیگر و در این مرکز جدیدالتاسیس محقق می شود.

وی افزود: همگان می دانیم که پیشگیری از درمان به مراتب بهتر و کم هزینه تر هست. بااهمیت ترین توصیه نیز در بحث مبارزه با فساد، پیشگیری هست. یکی از معضلات ما، مقابلـه با اعطــای تابعیت مضاعف به افــراد و مقامات فاسد مالی است و این در واقع در قالب یک رویکرد پیشگیرانه جای می گیرد. ما به عنوان مسئولان دستگاه های ضد فساد و نهادهای آمبودزمانی وظیفه داریم از تمام توان و امکانات خود جهت ایجاد محدودیت در مسیر پویایی فساد بهره بگیریم.

مهم‌ترین امر در مبارزه با فساد وجود اراده واقعی مسئولان جهت مبارزه با فساد است

یکی از بااهمیت ترین محدودیت ها در این زمینه، قرار ندادن محیط های تازه در اختیار مقامات فاسد از طریق اعطای تابعیت به آن هاست. اینجانب بحث اعطای تابعیت مضاعـف به افـراد فاسد مالی را یک عنوان خاص می دانم که تأکید بر روی آن از سوی جامعه بین المللی و یافتن راه های اقدام جمعی علیه آن، راه تحرک، پویایی و گسترش فساد را محدود خواهد نمود.

رییس شرکت بازرسی کل کشور گفت: مشکلی که تقریباً بین کشورهای اکو یکسان است آن است که افرادی که مرتکب پولشویی یا جرایم فساد شرکت یافته می شوند، به بعضی از کشورهای غربی پناهنده شده است و وجه حاصل از رشوه و جرایم شرکت یافته را به بعضی از بانک های غربی می برند. این دسته از کشورهای غربی نیز در رابطه با مبارزه با پولشویی شعار بسیاری می دهند، ولی در برگرداندن پول های به یغما رفته به این بهانه که رازها بانک ها هستند، حتی حاضر نیستند مقدار پولی را که از کشورهای آسیایی به آن کشورها به یغما برده می شود، اعلام کنند؛ بنابراین کشورهای عضو اکو باید با هم متحد و هماهنگ باشند تا اوضاع افراد متواری شده است به آن کشورها، قرمز اعلام شده است و اجازه پناهندگی آنان به کشورهای مزبور را ندهیم.

رییس شرکت بازرسی کل کشور گفت: مشکلی که تقریباً بین کشورهای اکو یکسان است آن است که افرادی که مرتکب پولشویی یا جرایم فساد شرکت یافته می‌شوند، به بعضی از کشورهای

خوشبختانه کشورهای منطقه اکو در رابطه با این مباحث کاملاً هماهنگ و همراه هستند و از شما هم می خواهیم کمک کنید تا در این زمینه زیاد فعال شده است و از پناهنده شدن افراد فراری به دیگر کشورها جلوگیری کنیم. مقابله با فساد راهی طولانی و پرخطراست. شرکت بازرسی کل کشور قاطعانه در راه مقابله با فساد گام بر می دارد و از هیچ تلاشی در این زمینه جهت رسیدن به جامعه ای پاک دریغ نمی ورزد.

سراج اظهار کرد: مبارزه با فساد یکی از مبارزات سنگینی است که در همه کشورها باید انجام شود، ان شاءالله بتوانیم فساد را ریشه کن کرده یا به حداقل برسانیم. ما بخشی از ارتش بزرگ مبارزه با فساد هستیم که سودمندی پیروزی هایمان، نه فقط جهت یک ملت که جهت تمام ساکنان زمین خواهد بود.

مهم‌ترین امر در مبارزه با فساد وجود اراده واقعی مسئولان جهت مبارزه با فساد است

در خصوص مقابله با فساد بااهمیت ترین امر عبارت است از «وجود اراده و خواست واقعی مسئولان جهت مبارزه با فساد». تقریباً در تمامی تجربه های جهانی در مبارزه با فساد و مفسدان، از اراده و خواست واقعی مسئولان به عنوان نخستین و بااهمیت ترین پیش نیاز یک مبارزه واقعی یاد می شود. بدون وجود اراده واقعی، همه چیز، رنگ و بویی ظاهری به خود می گیرد و پای خود را از مرز تبلیغات جلوتر نمی برد. مبارزه با فساد، کاری سخت و طاقت فرساست. ما اطمینان داریم که مقابله با فساد، راهی طولانی و پرخطر است ولی قاطعانه در این راه گام بر می داریم و از هیچ تلاشی در این زمینه جهت رسیدن به جامعه ای پاک دریغ نمی کنیم.

قاضی سراج علاوه بر شرکت در سومین اجلاس روسای دستگاه های مبارزه با فساد و نهادهای آمبودزمانی اکو، با دادستان کل کشور، وزیر دادگستری و رییس دستگاه مبارزه با فساد کشور آذربایجان نیز دیدار و گفت وگو کرده است.

واژه های کلیدی: اجلاس | ایران | همکاری | کشورها | دستگاه | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs